Священний Синод УПЦ (ПЦУ) Заснував Чотири Монастирі на Тернопільщині, Дніпропетровщині, Рівненщині та Закарпатті
Священний Синод Православної Церкви України (ПЦУ) прийняв рішення про створення чотирьох нових монастирів, відповідно до запиту високопоставлених представників єпархій. Дві нові обителі для жінок у Тернопільській та Дніпропетровській областях, та дві чоловічі на Рівненщині й Закарпатті.
Створення жіночих і чоловічих монастирів на запит керівників єпархій: докладні подробиці в рішеннях Священного Синоду
Синод ПЦУ створив чотири нових монастирі – два жіночих (у Тернопільській та Дніпропетровській областях) та два чоловічих (на Рівненщині й Закарпатті).


Про це йдеться в документах Священного Синоду, який відбувся 2 лютого 2024 р.
Зокрема, на прохання митрополита Тернопільського і Кременецького Нестора Синод постановив утворити у складі Тернопільської єпархії жіночий монастир Святої Великомучениці Варвари.
На прохання архієпископа Дніпровського і Січеславського Симеона створено Благовіщенський жіночий монастир Дніпропетровської єпархії.


Також повідомляють, що на прохання єпископа Мукачівського і Карпатського Віктора Синод постановив утворити у складі Мукачівсько-Карпатської єпархії Свято-Миколаївський чоловічий монастир. А на прохання єпископа Рівненського і Сарненського Гавриїла створено у складі Рівненсько-Волинської єпархії Свято-Троїцький чоловічий монастир.

