Митрополит Епіфаній: війна росії – глобальна загроза довкіллю
У Всесвітній день охорони навколишнього середовища Митрополит Епіфаній закликав світову спільноту до дій проти екологічної шкоди, спричиненої війною Росії в Україні, наголосивши на необхідності об’єднання для збереження життя та планети.
Митрополит Епіфаній звертає увагу на екологічні наслідки російської агресії та закликає до конкретних дій задля захисту довкілля
Зараз прекрасна пора року, коли Богом сотворена природа постає у всій своїй красі, розмаїтті та пишності. Вона щедро дарує нам свою окрасу, затишок, а також перші плоди для поживи. Водночас спостерігаємо її мінливість, непередбачуваність, частіші екстремальні погодні явища, що несуть трагічні наслідки для людей. І ось тоді ми згадуємо про наслідки зміни клімату, про надмірне втручання в природу. Тоді приходить розуміння, що люди є беззахисними перед стихіями і зовсім не є володарями світу цього, як багатьом здається. Люди – лише тимчасові його користувачі, часом нерозумні й зухвалі.

Природа, світ, що нас оточує, – це наш дім, але не наша власність! Це дар Божий для блага усіх поколінь людей. Творець поставив людину як відповідального управителя, який має оберігати і доглядати все творіння (Бут. 2: 15). Натомість що ж у багатьох випадках робить людство? Через свою гріховність, пожадливість, егоїзм, безвідповідальність і бажання панувати, воно бездумно порушує Божі закони моралі та природи, не замислюючись про наслідки. А вони – дедалі страшніші.
Сьогодні, у Всесвітній день охорони навколишнього середовища, хочу привернути увагу світової спільноти до великого злочину глобального масштабу, який вчинила і продовжує чинити росія. Війна, яку вона веде в центрі Європи, це не лише вбивство мирних людей, українців. Це вбивство і знищення довкілля, причому не лише на території нашої держави. Наслідки російської військової агресії, зокрема, отруйні викиди в повітря, продукти згорання, тління тощо вже давно «вийшли» за межі України. Ними дихають вже й інші народи Європи. Також забруднені річки, моря, підземні води, ґрунти…
Кремлівський тиран відбирає життя не лише в українського народу. Він завдає глобальну шкоду усьому світові, зазіхаючи на чисте повітря, чисту воду, здорову їжу, безпеку світового масштабу. Він відбирає право на здорове існування не лише у нинішніх, а й у прийдешніх поколінь.
Тож знову і знову закликаю людей доброї волі з цивілізованих демократичних країн не словом, а ділом допомогти нам зупинити ворога, присікти зло і не дати йому далі нищити світ, у якому ми всі живемо. Час вже не для висловлення стурбованості чи засудження в заявах, нині – час конкретних дій. Аби не було пізно. Єднаймося – в боротьбі за життя!

