Духовна спадщина Митрополита Володимира: у Спасо-Преображенському соборі пройшла заупокійна літургія
Митрополит Олександр очолив молитву за душу Митрополита Володимира, за Україну, її захисників та жертв голодоморів.
Спадщина Архіпастиря: собор, зведений за благословення Блаженнішого Володимира, став місцем молитви за єдність
23 листопада 2024 року, у 89-ту річницю від дня народження Блаженнішого Митрополита Володимира (Сабодана; +2014), у Спасо-Преображенському соборі м. Києва відбулася заупокійна Божественна літургія. Богослужіння очолив митрополит Переяславський і Вишневський Олександр у співслужінні духовенства єпархії.



Під час літургії молилися за спокій душі приснопоминаємого Митрополита Володимира, за українських воїнів, які захищають Батьківщину, за владу та український народ. Окремі молитви лунали за всіх полеглих оборонців України, мирних жителів і жертв Голодоморів.



Митрополит Олександр, який протягом шістнадцяти років був особистим секретарем Митрополита Володимира, звернувся до присутніх із подячним словом: «Сьогодні ми згадуємо день народження Блаженнішого Митрополита Володимира – Предстоятеля нашої Церкви, який її очолював 22 роки. За його часів Церква піднялася з колін, зростала і стала душею суспільства. Митрополит Володимир мріяв про єдність Українського Православ’я та Помісну Церкву, яку ми сьогодні маємо. Нехай Господь упокоїть його душу з праведними».
Спасо-Преображенський собор, зведений за благословення Митрополита Володимира, нині є кафедральним храмом Переяславсько-Вишневської єпархії. Саме він освятив собор у 2010 році. На території комплексу встановлено пам’ятник Архіпастирю, а у дзвіниці діє його меморіальний музей.
Цей день став нагадуванням про внесок Митрополита Володимира у розвиток Української Православної Церкви та його духовний заповіт – молитися за єдність і зміцнення віри в Україні.

