211-річниця Шевченка у Дніпрі: Відзначення, що об’єднує серця
Урочисті заходи з нагоди 211-річчя народження Тараса Шевченка в Дніпрі об’єднали мешканців міста вшануванням пам’ятника Великому Кобзареві та декламацією його творів.
За підтримки Владики Симеона та творчого колективу театру, подія стала яскравим свідченням любові до національної культури та єдності українців
9 березня 2025 року в Дніпрі відбулися урочисті заходи з нагоди 211-ї річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка – великого українського поета, художника та символу національної ідентичності. Подія стала яскравим свідченням єдності громадськості та любові до національної культури.



Керуючий Дніпровською єпархією, Високопреосвященний Владика Симеон, разом із духовенством поклав квіти до пам’ятника Великому Кобзареві, розташованого біля Дніпровського академічного українського музично-драматичного театру імені Т.Г. Шевченка. До заходу долучилися небайдужі мешканці міста, які прийшли вшанувати пам’ять видатного митця.



Особлива атмосфера свята була створена завдяки творчому колективу Дніпровського національного академічного українського музично-драматичного театру, який декламував уривки з творів Шевченка, що досі надихають своїми актуальними посланнями. Важливий внесок у свято зробила директорка театру Оксана Іванівна Петровська, яка з теплотою і натхненням передала дух і силу творчості Кобзаря через живе слово.
За словами присутніх, цей день став символом єдності, національної гордості та непохитності віри у свою культуру. Пам’ять Тараса Шевченка живе в серцях кожного українця, надихаючи на нові звершення та сприяючи збереженню багатовікової спадщини, що є основою національної ідентичності.
Джерело: Дніпровська єпархія ПЦУ

